تبلیغات

اگر در حال خرید دوربین یا لنزی از برند نیکون باشید و فروشنده به شما بگوید که این دوربین یا لنز کاملا نو و آکبند است، راه بسیار آسانی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن پی ببرید که آیا محصولی که می‌خرید کاملا نو است یا رفرش یا ریفوربیشد (refurbished) است. عکاسی کودک

رفرش (تلفظ عامیانه) یا ریفوربیشد (تلفظ درست) به محصولاتی می‌گویند که به دلیل خرابی قطعه‌ای یا داشتن مشکلات، به کارخانه بازگردانده می‌شوند و پس از رفع مشکل توسط سازنده دوباره با برچسب ریفوربیشد و با قیمت کمتر به بازار ارسال می‌شوند تا خریدار مطلع شود محصولی که می‌خرد نوسازی شده است.

شرکت نیکون هر محصولی ریفوربیشد شده‌ای را علامت گذاری می‌کند. اگر لنز، دوربین یا فلشی به نیکون بازگردانده شده باشد و پس از تعمیر و تست دوباره فروخته شود، در دو طرف شماره سریال محصول دو نقطه دایره‌ای پین شده را می‌توانید ببینید که اشاره به ریفوربیشد بودن محصول را دارد.

دو تصویر زیر نشان دهنده دو نقطه‌ ریز پین شده در دو طرف شماره سریال دوربین‌های DSLR نیکون را نشان می‌دهد:

شماره سریال دوربین نیکون رفرش شده

شماره سریال دوربین نیکون رفرش شده
کراپی از تصویر بالا برای نشان دادن دو نقطه ریز پین شده در اطراف شماره سریال که حاکی از رفرش بودن این دوربین است

دو تصویر زیر دو نقطه‌ ریز پی شده در دو طرف شماره سریال لنزهای نیکون را نشان می‌دهد:

شماره سریال لنز نیکون رفرش شده

شماره سریال لنز نیکون رفرش شده
کراپی از تصویر بالا برای نشان دادن دو نقطه ریز پین شده در اطراف شماره سریال که حاکی از رفرش بودن این لنز است

اگر این دو دندانه را درآتلیه کودک در اطراف شماره سریال محصولات نیکون مشاهده نکردید بدانید که محصولی که خریده‌اید ریفوربیشد نبوده و به کارخانه بازگردانده نشده است. البته نیکون می‌گوید تمام محصولاتی که توسط کارخانه نوسازی شده‌اند به همان خوبی محصولات غیر ریفوربیشد شده کار می‌کنند که البته درست نیز هست چرا که پس از رفع مشکل و تست به بازار برگردانده شده و با برچسب ریفوربیشد و با قیمت کمتر (در خارج کشور) که یک مزیت نیز هست به فروش می‌رسند.

منبع:

,وینه

+ نوشته شده توسط Babyphotographystudio در یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۱ بعد از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: عکاسی، راهنمای عکاسی، آموزش عکاسی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha