تبلیغات
انتخاب آتلیه بارداری با جستجو در در اینترنت ( شبکه های اجتماعی ، فروم های بحث و تبادل نظر ، اینستاگرام ، وب سایت های اینترنتی و به تازگی کانال تلگرام و ... ) ، پرس و جو از دوستان و اقوام شروع می شود . بعد از پیدا کردن آتلیه بارداری مطابق معیارتان حالا وقت آن رسیده که در محل آتلیه حضور پیدا کرده تا از قوانین آتلیه بپرسید و پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید .
مسلما هر آتلیه قوانین خاص خود را دارد و می بایست خودتان را با آنها هماهنگ کنید یا سراغ آتلیه ای دیگر بروید
قبل از هرچیز لازم است نمونه کار چاپ شده در آلبوم دیجیتالی یا ایتالیایی بارداری آتلیه را ببینید . عکس های چاپ شده در آلبوم مسلما با نکات پیرامون انتخاب آتلیه عکاسی بارداریتوجه به اینکه نمونه کار می باشند از رنگ و لعاب عالی برخواردار هستند . بعد از اینکه عکس ها را مشاهده کردید  ، مسئول آتلیه را سوپرایز کنید ، در خواست کنید نمونه عکس های بیشتری را البته قبل از ادیت و طراحی ببینید . مهم ترین دلیلی که می بایست این کار را انجام دهید ، مقایسه عکس های چاپ شده با عکس های داخل سیستم کامپیوتری است . متاسفانه آتلیه هایی هستند که نمونه کار چاپ شده آتلیه بارداری دیگری را به شما نشان می دهند . علاوه بر این از خلاقیت عکاس خیالتان راحت می شود و یا اگر در خصوص انتخاب لباس ، وسایلی که میبایست بهمراه داشته باشید سوالاتی داشته باشید با مشاهده نمونه کار های بیشتر این امر میسر می شود . البته ممکن است با مخالفت مواجه شوید ، البته یادآور می شویم این امر در خصوص آتلیه هایی است که شناخت کافی از آنان ندارید .
لازم است بدانید .

برای رفتن به آتلیه بارداری چه لباسی بپوشم؟
بسیاری از آتلیه های بارداری با توجه به دکورهای متعدد ، ویزیت عکاس و... مبلغی را بعنوان ورودیه از شما دریافت می کنند ، البته در این میان آتلیه هایی هم هستند که وردیه ندارند .

  مدت زمان عکاسی چقدر است ؟ آیا می بایست تعداد معینی عکس چاپ شود ؟
میانگین وقت عکاسی یک ساعت است و یا در صورت خالی بودن ممکن است مدت زمان بیشتری به شما اختصاص دهند . در خصوص چاپ عکس ممکن است آتلیه بارداری شما حداقل تعداد چاپ عکس را برای شما در نظر داشته باشد ، اما باز هم آتلیه های متعددی هستند که حتی 1 فریم هم چاپ می کنند .

  آیا فایل ها را تحویل می دهید؟
بسیاری از آتلیه ها فایل عکس ها در اندازه کوچک جهت استفاده در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و ...  یا بک گراند گوشی تحویل می دهند ، اما توقع نداشته باشید که فایل ها را در سایز اصلی به شما بدهند . اما زیاد هم نا امید نباشید پرسیدن که ضررندارد...

  امکانش است با عکاس صحبت کنم ؟
صحبت کردن با عکاس بسیار سودمند خواهد بود ، چراکه می توانید ژست هایی که دوست دارید عکس بگیرید ، نشان دهید و از مشورت و نکته های او بهره مند شوید . اگر نتوانستید با عکاس خود صحبت کنید ناراحت نباشید ، سعی کنید همانند سوژه عکس ، خود را همگام سازید و روز عکاسی ، از او بخواهید مطابق با میل شما عکاسی کند . ممکن است با توجه به مسائل فنی ، عکاس از ایده های شما استقبال نکند ،  پس باز هم نگران نباشید ، به او اطمینان کنید .

  در ادامه نکات کلیدی در روز عکاسی را بخوانید
•    آرایش کنید : اصلا لازم نیست به آرایشگاه بروید و شنیون کنید ، تنها کافیست به دست هایتان لاک بزنید ، موها را براشینگ کنید ، موهای ساده و براشینگ شده البته ساده ، علاوه بر نشان دادن حس مادری ، متداول تر و مناسب ترند .
•    ترک روی شکم : نگران نباشد بهترین زمان استفاده از فتوشاپ همین جاست .
•    با آژانس به محل آتلیه بروید : با این کار با یک تیر چند نشان را خواهید زد ، اگر آتلیه پارکینگ اختصاصی نداشته باشد ، بدنبال جای پارک نخواهید گشت و در مسیریابی در زمان ترافیک مشکلی نخواهید داشت . از طرفی استرس برای شما اصلا خوب نیست ، بااتفاق همسرتان صندلی عقب نشسته و با خیال آسوده به آتلیه بروید .
•    خانوادگی عکس بگیرید : اگر فرزند دیگری دارید به همراه همسرتان او را آتلیه ببرید . عکس خانوادگی که انتظار پیوستن عضو جدیدی را می کشند بسیار زیباست .  برای این کار با مسئول آتلیه بارداری مشورت کرده و او را از تصمیم و نقطه نظرات خود آگاه سازید .
•    عکاسی بارداری را به هفته اخر موکول نکنید : بهترین زمان برای عکاسی بارداری هفته سی ام است ، چراکه در این زمان شکم حجم مناسبی پیدا کرده است .

•    به آتلیه متخصص بارداری بروید : مسلما آتلیه ای که در سایر سبک های عکاسی پرتره و یا صنعتی فعالیت می نماید نمی تواند بهترین عکس بارداری از شما ثبت کند . پس بهتر است فقط به آتلیه ای بروید که تنها و البته بصورت تخصصی عکاسی بارداری انجام می دهد .

منبع: آتیسام

+ نوشته شده توسط Babyphotographystudio در چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۸ بعد از ظهر، ۳۱ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آتلیه کودک، عکاسی کودک، عکس کودک، آتلیه عکاسی کودک، بهترین آتلیه کودک، آتلیه کودک شهرک غرب
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha