تبلیغات
اگر میخواهید بعد از سال‌ها که به عکس‌های کودک تان نگاه می‌کنید با خودتان نگویید که ای کاش عکسهای بهتری گرفته بودید، به نکات زیر دقت کنید.
هیچ‌چیز رضایت بخش‌تر از عکس گرفتن از نوزاد تازه به دنیا آمده و ثبت لحظه‌های شاد با او بودن نیست. عکاسی از نوزاد می‌تواند برای پدر و مادر بسیار شگفت‌انگیز باشد اما اگر میخواهید بعد از سال‌ها که به عکس‌های فرزندتان نگاه می‌کنید با خودتان نگویید که ای کاش عکسهای بهتری گرفته بودید، به نکات زیر دقت کنید. امید است در آتلیه نوزاد نیز این نکات رعایت شود.

هفته اول شبیه مستند است
اگر می‌خواهید اولین‌های فرزندتان مانند اولین ملاقات با پدربزرگ، اولین حمام، اولین ناخن گرفتنش را ثبت کنید، فقط هفته اول را وقت دارید. در این هفته بیشتر از آنکه بخواهید عکسی پرتره از تازه متولد داشته باشید باید به یک سری عکس مستند بسنده کنید. 

به جزئیات توجه کنید
نوزادی که گونه‌های تپل دارد قرار نیست تا ابد همین‌طور بماند. واقعیت این است که ظاهر کودک چند هفته بعد از تولد تغییر می‌کند و دیگر آن دماغ و پیشانی پرچروک را ندارد. بنابراین تا وقتی اینها از بین نرفته ثبتش کنید. چین پاهای نوزاد، بند انگشتان نازکش و موهای نرم و لطیفش که خیلی زود می‌ریزد و مدلش تغییر می‌کند نباید از نگاه‌تان دور بماند. همین حالا تا می‌توانید  به کوچولو نزدیک شوید و چند فریم از جزئیات زیبای او  تهیه کنید.

از خوابش زیاد عکس بگیرید
اگر برای اولین بار مادر شده‌اید باید چند نکته را بدانید یکی اینکه نوزاد شما تا 10 روز اول احتمالا بسیار خواب‌آلود خواهد بود  بنابراین اگر می‌خواهید از خواب کوچولوی‌تان عکس داشته باشید هفته اول بعد از تولد را از دست ندهید. درست است که خودتان هم در این زمان هنوز بهبود کامل را به دست نیاورده‌اید برای همین می‌توانید روی همسرتان حساب کنید.

عکس خوب عکس شاد است
اگر می‌خواهید از فرزندتان عکس خوب بگیرید باید سیرش کرده باشید و یک جای گرم برایش تهیه کنید. کودک را در پتوی مورد علاقه‌اش بپیچید یا اگر قصد دارید با پوشک از او عکس بگیرید دمای اتاق را بالا ببرید.  حتما مطمئن شوید که کودک قبل از عکاسی سیر باشد چون حتی بزرگترها هم وقتی گرسنه‌اند بداخلاق می‌شوند.

نور طبیعی ایجاد کنید
در روز و زمانی که اتاق با نور طبیعی اما غیر مستقیم خورشید روشن است عکاسی کنید تا عکس سایه‌دار نباشد. ببینید کدام اتاق نور بهتری دارد و عکس بهتری می‌توانید از نوزادتان بگیرید. وقتی نور از پشت به نوزاد بتابد معمولا نباید انتظار داشته باشید که عکس خوب از آب دربیاید.

پوستش را نشان دهید
یکی از تفاوت‌های بزرگ بین عکاسی که شما از نوزادتان می‌کنید با عکاسی آتلیه رنگ پوست نوزاد است. بسیاری از آتلیه‌ها عکس نوزاد را طوری دستکاری می‌کنند تا نرم بودن پوست نوزاد معلوم شود. اگر شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید می‌توانید با رعایت برخی نکات خودتان را به آن شرایط نزدیک کنید. اول اینکه نور طبیعی  قطعا کمک کننده است. باید مطمئن شوید که تعادل رنگ سفید به درستی روی تصویر تنظیم شده است.

همه احساساتش را ثبت کنید
یکی از چیزهایی که درباره نوزاد باید به آن توجه کنید انواع حالات و احساسات و بروزش در صورت است. حتی زمانی که گریه می‌کند یا می‌خندد  این احساس‌ها را حتما ضبط کنید چون مدام تغییر می‌کند.  سعی نکنید فقط از خنده نوزاد عکس بگیرید و دیگر احساساتش را هم ثبت  کنید.

لوازم جانبی را کم کنید

بستن یک هد بند یا تل به سر نوزاد قطعا ایده خوبی است اما حواس‌تان باشد از لوازم بزرگ که چهره نوزاد را ماسکه می‌کند، استفاده نکنید. گلی که به سر نوزاد می‌زنید نباید بزرگتر از سرش باشد. اگر لباس به تن او می‌کنید تلاش کنید روی لباسش عبارتی نوشته نشده باشد.

منبع:

نی نی بان

+ نوشته شده توسط Babyphotographystudio در سه شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۵ بعد از ظهر، ۷ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha